Tautodailės leidinių pristatymas Palangos viešojoje bibliotekoje

Tautodailės leidinių pristatymas Palangos viešojoje bibliotekoje

Visus, besidominčius tradiciniais lietuviškais amatais ir trokštančius apie juos sužinoti dar daugiau, gruodžio 15 d. (trečiadienį) 15 val. kviečiame į Palangos viešąją biblioteką, kur vyks susitikimas su tautodailę ir tradicinius lietuviškus amatus pristatančiu mamos ir dukros duetu – Odeta Tumėnaite–Bražėniene ir Adele Bražėnaite.

Odeta Tumėnaitė–Bražėnienė iš profesinio pašaukimo – pedagogė, iš sielos atliepimo – menininkė, poetė ir tautodailininkė, karpinių, lino raižinių ir margučių meistrė, grafikė, surengusi per 100 personalinių parodų, apkeliavusių įvairias galerijas Europoje, Kinijoje, Rusijoje ir JAV. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų, jos kūrinių įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejai. Be kūrybinės veiklos aktyviai dalyvauja ir edukacijose. Palangos viešojoje bibliotekoje tautodailininkė pristatys naują knygą ,,Lietuviškos užuolaidėlės. Kirpk. Spalvink” – puikų pagalbininką rankdarbių mėgėjams, norintiems išmokti karpyti užuolaidėles ir savo namus pasipuošti tradiciniais liaudies motyvais.

Adelė Bražėnaitė pristatys ,,Grafikos darbų albumą”. Jaunoji menininkė, siekianti modernizuoti liaudies meno pritaikymą, sako, kad liaudies menas jai – galimybė išreikšti save, o tautodailę ji matanti kaip reiškinį, kuriuo esame išskirtiniai visame pasaulyje. Liaudies menas neturi griežtų taisyklių. Į jį galima žvelgti ir iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos, – tikina dar paauglystėje liaudies meną ėmusi kurti uteniškė.

Įėjimas į renginį su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu.

  • 2021-12-15  nuo 15:00
2021-12-15 15:00 2021-12-15 15:00 Europe/Vilnius Tautodailės leidinių pristatymas Palangos viešojoje bibliotekoje Visus, besidominčius tradiciniais lietuviškais amatais ir trokštančius apie juos sužinoti dar daugiau, gruodžio 15 d. (trečiadienį) 15 val. kviečiame į Palangos viešąją biblioteką, kur vyks susitikimas su tautodailę ir tradicinius lietuviškus amatus pristatančiu mamos ir dukros duetu – Odeta... --- //palangatic.lt/renginys/tautodailes-leidiniu-pristatymas-palangos-viesojoje-bibliotekoje/date-20211215/ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 61, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai