Susitikimas su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite

Susitikimas su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite

Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose.

Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose Atminties salos, Nutolę balsai ir romane Atminties šuliniai, papasakos apie naujausius atsiminimus „Iš bloknoto“, periodiškai skelbiamus kultūros laikraštyje Šiaurės Atėnai.

„Kaip rašytiniu tekstu atkurti ir išsaugoti praėjusią epochą, jos liudininkų gyvenimus, nekuriant jiems didingo paminklo ir neužkeliant jų ant nepajudinamo postamento? Regis, šią paslaptį yra įminusi žymi Lietuvos teatrologė Audronė Girdzijauskaitė, meistriškai atkurianti praeitį per jautrius ir asmeniškus biografinius eskizus.“ – šitaip viešnios kūrybą pristato Rašytojų sąjungos leidykla.

Pedagogė ir mokslininkė Audronė Girdzijauskaitė savo kūryboje siekia aprėpti įvairias meno sritis. Ji išleido keletą monografijų, skirtų XX amžiaus Lietuvos dramos teatro, scenografijos, lėlių teatro problematikai ir ryškiausiems tų sričių atstovams. Ji tyrinėjo režisierių Kazimieros Kymantaitės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Vitalijaus Mazūro kūrybą, Henriko Ibseno dramaturgijos interpretacijas Lietuvos scenoje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus universitete ji dėstė Vakarų ir Rytų teatro istoriją. Literatūros ir meno leidiniuose paskelbė per 700 straipsnių. 2008 m. išleido pirmą savo atsiminimų knygą Atminties salos, vėliau memuarus sudėjo į knygą Nutolę balsai (2011) ir biografinį romaną Atminties šuliniai (2020).

2018 m. Audronė Girdzijauskaitė apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

  • Rugsėjo 22 d.  nuo 18:00
2021-09-22 18:00 2021-09-22 18:00 Europe/Vilnius Susitikimas su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą,... --- //palangatic.lt/renginys/susitikimas-su-teatrologe-menotyrininke-ir-eseiste-audrone-girdzijauskaite/date-20210922/ Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai