Meno edukacija „Karpyk ir klijuok“ Palangos vasaros skaitykloje

Meno edukacija „Karpyk ir klijuok“ Palangos vasaros skaitykloje

Liepos 30 d. 19 val. kviečiame į meno edukaciją „Karpyk ir klijuok“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga). Registracija el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt.
 
Meno edukacijos – tai tęstinis edukacijų ciklas, kuriame pradžioje pristatomi meno teorijos pagrindai, paskui vyksta praktinės dailės pamokos. Šios edukacijos skirtos pradedantiesiems, bet ir profesionalai gali išplėsti turimas teorines bei praktines žinias. Meno edukacijose susipažinsite su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje meno edukacijų dalyje bus aptariamos Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos, Europos XIX a. pab.–XX a. prad. tapybos srovių kaita. Būtent jų meninės idėjos leidžia suvokti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai – tarsi kūrinio nematomas stuburas, pagrindas, padedantis komponuoti vaizdą iš tam tikrų atskirų formų ar spalvų.
 
Koliažo esmė – jau esamų medžiagų panaudojimas ir fragmentavimas. Svarbu neužbaigtumo, atsitiktinumo efektas. Kartais net sunku numatyti, kaip atrodys baigtas kūrinys. Galimi žaidimo, netikėtumo elementai, nuvedantys visai naujomis kryptimis. Tam tikrų medžiagų derinys sukuria ne tik kitokį vizualinį sprendimą, bet ir pakloja pamatus naujai ar šiuolaikiškai filosofijos mokyklai, kurios idėjos atsispindi vaizde.
 
Terminas „koliažas“ kilęs iš prancūzų kalbos žodžio collage – priklijavimas, prilipdymas. Koliažas – tai tapybos ir grafikos technika, kai prie pagrindo prilipdoma popieriaus, audinio ar kitos medžiagos gabalų ir piešiama arba tapoma. Tai taip pat gali būti įvairių meno atmainų, stilių, elementų mišinys. Koliažo pavadinimą sugalvojo dailininkai kubistai Georges’as Braque’as ir Pablo Picasso. Galbūt todėl jie aktyviai kūrė koliažinius natiurmortus.
 
SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį, privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.
  • Liepos 30 d.  nuo 19:00
2021-07-30 19:00 2021-07-30 19:00 Europe/Vilnius Meno edukacija „Karpyk ir klijuok“ Palangos vasaros skaitykloje Liepos 30 d. 19 val. kviečiame į meno edukaciją „Karpyk ir klijuok“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga). Registracija el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt.   Meno edukacijos – tai tęstinis edukacijų ciklas, kuriame pradžioje pristatomi meno... --- //palangatic.lt/renginys/meno-edukacija-karpyk-ir-klijuok-palangos-vasaros-skaitykloje/date-20210730/ Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai