Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų diena

Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius, jau tradicine tapusi šviesos eisena šiais metais nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacija, kurią praeiviai galės apžiūrėti net kelis mėnesius.

Keturiolika šviesos ir prisiminimų instaliacijų sušvis Palangos istorijai svarbiose vietose – Palangos Nepriklausomybės aikštėje (10 instaliacijų) ir prie paminklo, skirto generolui Jonui Žemaičiui atminti (4 instaliacijos).

„Laisvės šviesa“ įprasmina piliečių pasiaukojimą ir ryžtą dėl šalies laisvės. Keturiolika instaliacijų yra skirtos pagerbti keturiolika žuvusių laisvės gynėjų. Jose pateikiamos žuvusiųjų asmenų nuotraukos, biografinės detalės, Palangos ir Šventosios gyventojų prisiminimai, pasakojimai, Palangos jaunimo piešiniai, mintys apie laisvės vertę. Instaliacijos padės sužinoti apie Palangos gyventojų patirtis ne tik prieš trisdešimtmetį, taip pat bus galima išvysti fotografijas, kuriose įamžinta per pastaruosius keletą metų vykę Laisvės gynėjų dienos minėjimai. 

Medžiaga surinkta iš Palangos viešosios bibliotekos kraštotyros fondo, Palangos kultūros ir jaunimo centro archyvų, Palangos laikraščių – „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“. Istorinių nuotraukų autoriai – Juozas Baltiejus ir Aldas Kazlauskas.

Šviesos instaliacijas palangiškiai galės apžiūrėti nuo sausio 12 d. iki kovo 11 d., projekto autorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Sausio 13 d. 8 valandą visi palangiškiai kviečiami jungtis prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių languose įžiebti vienybės ir atminimo žvakutes.

„Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Ties kiekvienu lango viduriu  pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Kaip ir kasmet, šią dieną Jūros šaulių vyrų choras išreikš pagarbą žuvusiems laisvės gynėjams padėdami gėlių prie generolo J. Žemaičio paminklo, bažnyčioje vyks šv. Mišios už laisvės gynėjus.

Reikšmingų Lietuvai datų minėjimų proga Palangoje trispalvėmis apšviestas Palangos Kurhauzas ir Palangos miesto savivaldybės pastatas. 

  • Sausio 13 d.  nuo 08:00
2021-01-13 08:00 2021-01-13 08:00 Europe/Vilnius Laisvės gynėjų diena Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius, jau tradicine tapusi šviesos eisena šiais metais nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacija, kurią praeiviai galės apžiūrėti net kelis mėnesius. Keturiolika šviesos ir prisiminimų instaliacijų sušvis Palangos... --- //palangatic.lt/renginys/laisves-gyneju-diena-2/date-20210113/ Palanga, Palangoje